Лікування трійчастого нерва після видалення зуба
Однією з основних причин звернення до стоматолога є біль. Вона може бути різного характеру. Причини виникнення можуть бути різними. Нерідко вони пов'язані із запаленням трійчастого нерва. Це досить неприємний стан, що характеризується появою нападового болю в місці запалення.
Патологія може виникнути як на тлі різних захворювань, у тому числі стоматологічних, так і після видалення зуба.
Чому запалюється трійчастий нерв
Говорячи про причини запалення, пов'язані з екстирпацією зуба, варто розуміти, що відростки трійчастого нерва іннервують щелепу та зуби. Тому не завжди зубний біль пов'язаний із стоматологічними проблемами – у ряді випадків причина криється у поразці нервової тканини. З огляду на це причини запальної реакції після видалення зуба можуть бути наступні:
- Захворювання, яке було і до видалення, але не було діагностовано;
- Порушення техніки проведення анестезії;
- Складне видалення, з пошкодженням нервової тканини;
- Тривалий перебіг хвороби;
– неякісний догляд за післяопераційною раною та занесення до неї інфекції, наприклад вірусу герпесу.
Виходить, що ідеальне проведення операції може супроводжуватися ураженням нерва. Найчастіше це пов'язано з тим, що пацієнт затягує з відвідуванням стоматолога, і звертається за допомогою вже на стадії серйозного руйнування зуба із залученням до нервової тканини.
Причина невралгії часто пов'язані з анатомічними особливостями пацієнта. Це може бути особливе розташування нерва або нетипова будова зуба з вигнутим або надмірно довгим коренем. При такому видаленні навіть професійний стоматолог хірург може зачепити нерв.
Але варто пам'ятати і про можливість такого фактора, як лікарська помилка. Недостатньо досвідчений та професійний лікар не завжди може диференціювати хворобу зубів та нервів, у результаті видаляється зуб, який можна було зберегти, а напади болю після операції не лише залишаються, а й посилюються.
Хороша новина в тому, що це оборотна патологія, і за грамотного підходу позбутися невралгії можна.
Лікування
Лікування трійчастого нерва після видалення зуба проводить лікар невролог чи невропатолог після ретельної діагностики пацієнта. Лікар переконається, що проблема не пов'язана з тяжкими деструктивними процесами, та в залежності від стану хворого підбере ефективну схему лікування.
Враховуючи тяжкість захворювання та вираженість симптомів, використовують консервативне та хірургічне лікування. Часто обидва методи застосовують одночасно досягнення більш вираженого результату.
Консервативне лікування трійчастого нерва включає:
– знеболювальні препарати;
- Протизапальну терапію;
– протисудомні та заспокійливі медикаменти;
- Фізіотерапію.
При неефективності перерахованих методів лікар може порекомендувати медикаментозну блокаду, із введенням знеболювального засобу безпосередньо у вогнище захворювання.
Ефективним способом лікування є інвазивний радіохірургічний метод – гамма-ніж. При ньому не травмуються і не ушкоджуються здорові тканини, не виконується надріз. При цьому іонізуюче випромінювання впливає виключно на пошкоджені тканини. Внаслідок цього значно прискорюється процес одужання, скорочується період реабілітації.
Профілактика
Цілком виключити ймовірність розвитку патології неможливо, але значно скоротити ймовірність її розвитку цілком реально.
Для цього варто виконувати такі рекомендації:
– своєчасно звертатися до стоматолога та проходити регулярний огляд ротової порожнини;
- вести здоровий спосіб життя;
- Гартувати організм і не допускати розвитку гіповітамінозу;
- Ретельно виконувати всі рекомендації лікаря після видалення зуба.
Довіряти будь-які маніпуляції слід лише досвідченому кваліфікованому фахівцю. Не варто соромитися ставити лікарю питання як про його кваліфікацію, так і методи його лікування, адже від цього залежить здоров'я пацієнта.