Підготовка до імплантації зубів

диагностика перед имплантацией

Щоб імплантація зубів пройшла успішно та встановлені імпланти покращили якість життя, а не стали причиною різних патологій, до неї важливо відповідально підготуватися. Ознайомившись із загальними рекомендаціями та порадами, вийде ретельніше підготуватися до лікування.

Методи діагностики

Щоб операція пройшла успішно, лікар повинен знати всі нюанси будови щелепно-лицьової системи пацієнта. Тому йому проводять комп'ютерну томографію на професійному стоматологічному апараті. Він дозволить не лише оцінити щелепну кістку, а й оглянути всю щелепно-лицьову систему з розташуванням нервів та судин, виключивши різні запальні та дегенеративні процеси, звернувши увагу на анатомо-фізіологію хворого. На КТ-знімку буде видно і новоутворення, якщо вони є. КТ – найважливіше дослідження, від яких залежить, можлива імплантація зубів чи ні.

имплантантНавіщо здавати аналізи

Необхідно виключити наявність протипоказань та переконатися, що стан здоров'я дозволяє провести хірургічне лікування. Як і за будь-якого іншого планованого оперативного втручання, імплантацію не роблять у гострий період хронічних патологій, за наявності в організмі патогенної інфекції, гострому запаленні, анемії. За допомогою простого обстеження вдається уникнути тяжких наслідків. Лабораторне дослідження крові та сечі дозволить виключити такі патології:

- Запалення;

- Анемія;

– інфекції;

– проблеми зі згортанням крові;

- Захворювання сечовидільної системи.

имплант зубаОбстеження у терапевта та вузьких фахівців

Здоровим людям часто досить діагностичних заходів у клініці. При наявності хронічних хвороб потрібна консультація лікаря, який в залежності від типу захворювання призначить додаткові методи дослідження. Не можна приховувати від стоматолога проблеми зі здоров'ям, адже це може спричинити розвиток ускладнень. Найчастіше хронічні хвороби є приводом відмови у проведенні імплантації. Але вони вимагають особливої уваги з боку як персоналу стоматологічної клініки, так і лікаря. Якщо хвороба протікає важко чи перебуває у стадії загострення, операцію краще перенести до стабілізації хворого.

Проведення фотометрії та кондилографія

Щоб імплант ідеально підходили пацієнту, потрібна фотометрія. Це фотографування з відкритим та закритим ротом, з посмішкою та без, щоб на підставі аналізу знімків створити індивідуальний протез. 

Кондилографія – функціональна діагностика, що оцінює стан скронево-щелепного суглоба та рух щелепи. Дослідження інформативне за відсутності всіх або великої кількості зубів. Воно дозволить змоделювати функціонально правильну конструкцію протезів, що забезпечує правильний прикус, навантаження та відсутність дискомфорту у пацієнта.

Планування та 3D моделювання

Після проведення діагностики пацієнт вирушає додому, а лікар займається візуальним моделюванням операції та протезів. 

Професійне обладнання та сучасні технології дозволяють створити протез індивідуально для хворого, з урахуванням усіх особливостей його будови щелепно-лицьової системи.

удаление зубаЧи потрібно видаляти зуби

Під час первинного огляду стоматолог оцінює стан усієї ротової порожнини. За наявності запалення на фоні інфекції показано санацію.

Якщо стадія карієсу дозволяє лікування можливо без видалення зубів. Занадто зруйновані каріозні зуби видаляють, тому що інфекція, що знаходиться в них, може проникнути в операційну рану і призвести до інфікування, відторгнення імпланту, ураження щелепної кістки та видалення конструкції.

Чи можна встановити зуби лише на одній щелепі

Після видалення великої кількості або всіх зубів імпланти зазвичай встановлюють на обидві щелепи. Це необхідно для створення оптимального для них навантаження. Якщо у них відсутні зуби-антагоністи, порушиться прикус, жувальний процес, а через недостатнє навантаження імпланти стануть нестабільними.

Якщо встановлення відразу всіх імплантів з якихось причин неможливе, фахівці запропонують тимчасові конструкції, які до наступного етапу лікування замінюють відсутні зуби.

Що робити перед операцією

Перед імплантацією важливо добре відпочити та виспатися, поїсти за 2 години до призначеного часу. Ще під час консультації зі стоматологом можна дізнатися, які легкі седативні засоби можна прийняти перед сном, щоб зменшити переживання і нормально заснути. Тим, хто приймає ліки, важливо повідомити про це лікаря та уточнити з приводу їхнього прийому в день лікування. Якщо є хронічні хвороби, важливо бути на зв'язку з лікарем.

Грамотний та відповідальний підхід до проведення імплантації зубів мінімізує всі можливі ризики та прискорить повернення пацієнта до повноцінного життя з гарною усмішкою.

Інші статті

костная пластика 3/18/2018

Для чого потрібна кісткова пластика при імплантації зубів

Основним протипоказанням до імплантації є недостатній обсяг кістки в яснах. Проводить усунення цієї проблеми хірургічна стоматологія, Харків – це місто, де…

Читати далі
десна 11/24/2018

Кіста зуба: причини, симптоми, діагностика

Кістою називається захворювання, при якому в організмі з'являється патологія, що є порожниною з ущільненими стінками і має рідке або желеподібне наповнення.

Читати далі
вырванный зуб в руке 11/24/2018

Причини видалення зуба мудрості

У дорослої людини прикус формується за допомогою 32 зубів, при цьому чотири з них – це зуби мудрості, вони з'являються…

Читати далі
лечение пульпита 4/9/2019

Пульпіт: симптоми та методи лікування

Усередині зуба знаходиться пульпа, яка є м'якою тканиною, розташованою в порожнині зуба. Вона відрізняється високою чутливістю, а тому навіть…

Читати далі

Часто задавані питання

Зубы
Як можна записатися на прийом?
Просто зателефонуйте, вказаному на сайті.
Чи приживаються імпланти?
Звичайно, приживаються, у нас більше 500 задоволених клієнтів з імплантами.
Чи можна мені перекусити, перш ніж йти до стоматолога?
Краще не їсти. Багато маніпуляцій ми робимо із знеболюючими ін'єкціями. Після відвідування поїсти із задоволенням!
Чи потрібно чистити зуби перед відвідинами?
Так. Перед відвідуванням стоматолога потрібно почистити зуби, щоб стоматологу було зручніше працювати з зубами.
Як довго зберігається ефект відбілювання?
Ефект відбілювання зберігається в середньому близько року. Якщо в раціоні багато барвників (кави, чорний чай, червоне вино, ягоди і т.д.) то зуби забарвляться швидше.
Які існують методи лікування зуба, що тріснув?
Якщо тріщина невелика і глибока можна відновити зуб коронкою.
Чи можна зберегти сильно зруйнований зуб?
Це залежить від того, наскільки сильно зуб зруйнований, зазвичай такий зуб відновлюється і на нього робиться коронка, або в безнадійних випадках зуб видаляють і замінюють імплантатом.