Підготовка до імплантації зубів

Щоб імплантація зубів пройшла успішно та встановлені імпланти покращили якість життя, а не стали причиною різних патологій, до неї важливо відповідально підготуватися. Ознайомившись із загальними рекомендаціями та порадами, вийде ретельніше підготуватися до лікування.
Методи діагностики
Щоб операція пройшла успішно, лікар повинен знати всі нюанси будови щелепно-лицьової системи пацієнта. Тому йому проводять комп'ютерну томографію на професійному стоматологічному апараті. Він дозволить не лише оцінити щелепну кістку, а й оглянути всю щелепно-лицьову систему з розташуванням нервів та судин, виключивши різні запальні та дегенеративні процеси, звернувши увагу на анатомо-фізіологію хворого. На КТ-знімку буде видно і новоутворення, якщо вони є. КТ – найважливіше дослідження, від яких залежить, можлива імплантація зубів чи ні.
Навіщо здавати аналізи
Необхідно виключити наявність протипоказань та переконатися, що стан здоров'я дозволяє провести хірургічне лікування. Як і за будь-якого іншого планованого оперативного втручання, імплантацію не роблять у гострий період хронічних патологій, за наявності в організмі патогенної інфекції, гострому запаленні, анемії. За допомогою простого обстеження вдається уникнути тяжких наслідків. Лабораторне дослідження крові та сечі дозволить виключити такі патології:
- Запалення;
- Анемія;
– інфекції;
– проблеми зі згортанням крові;
- Захворювання сечовидільної системи.
Обстеження у терапевта та вузьких фахівців
Здоровим людям часто досить діагностичних заходів у клініці. При наявності хронічних хвороб потрібна консультація лікаря, який в залежності від типу захворювання призначить додаткові методи дослідження. Не можна приховувати від стоматолога проблеми зі здоров'ям, адже це може спричинити розвиток ускладнень. Найчастіше хронічні хвороби є приводом відмови у проведенні імплантації. Але вони вимагають особливої уваги з боку як персоналу стоматологічної клініки, так і лікаря. Якщо хвороба протікає важко чи перебуває у стадії загострення, операцію краще перенести до стабілізації хворого.
Проведення фотометрії та кондилографія
Щоб імплант ідеально підходили пацієнту, потрібна фотометрія. Це фотографування з відкритим та закритим ротом, з посмішкою та без, щоб на підставі аналізу знімків створити індивідуальний протез.
Кондилографія – функціональна діагностика, що оцінює стан скронево-щелепного суглоба та рух щелепи. Дослідження інформативне за відсутності всіх або великої кількості зубів. Воно дозволить змоделювати функціонально правильну конструкцію протезів, що забезпечує правильний прикус, навантаження та відсутність дискомфорту у пацієнта.
Планування та 3D моделювання
Після проведення діагностики пацієнт вирушає додому, а лікар займається візуальним моделюванням операції та протезів.
Професійне обладнання та сучасні технології дозволяють створити протез індивідуально для хворого, з урахуванням усіх особливостей його будови щелепно-лицьової системи.
Чи потрібно видаляти зуби
Під час первинного огляду стоматолог оцінює стан усієї ротової порожнини. За наявності запалення на фоні інфекції показано санацію.
Якщо стадія карієсу дозволяє лікування можливо без видалення зубів. Занадто зруйновані каріозні зуби видаляють, тому що інфекція, що знаходиться в них, може проникнути в операційну рану і призвести до інфікування, відторгнення імпланту, ураження щелепної кістки та видалення конструкції.
Чи можна встановити зуби лише на одній щелепі
Після видалення великої кількості або всіх зубів імпланти зазвичай встановлюють на обидві щелепи. Це необхідно для створення оптимального для них навантаження. Якщо у них відсутні зуби-антагоністи, порушиться прикус, жувальний процес, а через недостатнє навантаження імпланти стануть нестабільними.
Якщо встановлення відразу всіх імплантів з якихось причин неможливе, фахівці запропонують тимчасові конструкції, які до наступного етапу лікування замінюють відсутні зуби.
Що робити перед операцією
Перед імплантацією важливо добре відпочити та виспатися, поїсти за 2 години до призначеного часу. Ще під час консультації зі стоматологом можна дізнатися, які легкі седативні засоби можна прийняти перед сном, щоб зменшити переживання і нормально заснути. Тим, хто приймає ліки, важливо повідомити про це лікаря та уточнити з приводу їхнього прийому в день лікування. Якщо є хронічні хвороби, важливо бути на зв'язку з лікарем.
Грамотний та відповідальний підхід до проведення імплантації зубів мінімізує всі можливі ризики та прискорить повернення пацієнта до повноцінного життя з гарною усмішкою.