Вплив поганого прикусу на здоров'я ротової порожнини

неправильный прикусНемає сумнівів у тому, що криві зуби впливають на нашу зовнішність, що призводить багатьох пацієнтів до стоматологічної клініки. Усім подобається, коли їхня посмішка сліпуча. Але якщо це далеко не так, то потрібно виправляти криві зуби, тому що поганий прикус впливає не лише нашу зовнішність. Поганий прикус збільшує ризик виникнення проблем із зубами, захворювань ясен і навіть захворювань щелепи та хребта.

Що означає поганий прикус?

Поганий прикус, який у стоматології називається неправильним прикусом, означає, що ваші зуби не підходять один до одного, коли ви їх стуляєте, прикусуєте. Існує багато різних типів поганих прикусів та різних стоматологічних причин, через які ваш прикус може бути порушений, у тому числі:

Недостатньо місця або занадто мала кількість зубів

Скученість зубів означає, що у вас занадто багато зубів, щоб відповідати розміру вашої щелепи. Неминуче, що одні зуби витісняють інші, створюючи криві зуби та поганий прикус. А в інших людей протилежна проблема: вони народжуються без повної кількості зубів. В результаті вони мають зазори, які дозволяють зубам зміщуватися.

Перехресний прикус

Коли ви прикушує, ваші верхні та нижні зуби повинні ідеально збігатися. Це означає, що передні верхні зуби злегка закривають нижні передні зуби, а корінні зуби з'єднуються точно, як шматочки пазла. Але коли один або кілька верхніх зубів не закриваються належним чином над нижніми зубами, це перехресний прикус.

Дистальний та мезіальний прикус

Коли верхні зуби розташовані надто далеко вперед до нижніх зубів, то невеликий виступ – це нормально. Але коли він дуже великий, він викликає неправильний прикус. Зворотний прикус – навпаки: нижні зуби знаходяться перед верхніми.

Відкритий прикус

Відкритий прикус – це коли між верхніми та нижніми передніми зубами є проміжок, у той час як задні зуби стуляються.

Причини поганого прикусу

Поганий прикус може бути спадковою рисою, яка впливає на зростання та розмір вашої щелепи. Наприклад, верхня і нижня щелепи можуть рости нерівномірно, тому одна з них довша за іншу. Також важливо знати, що становище мови може призвести до поганого прикусу. Коли язик наполегливо притискає зуби, вони можуть вийти із нормального становища.

Крім генетики, неправильний прикус викликають втрату зубів та захворювання ясен. Проблеми, які, як відомо, викликають поганий прикус у дітей, включають смоктання великого пальця, використання соски та постійне дихання ротом.

Як поганий прикус впливає на здоров'я ротової порожнини

Навіть якщо поганий прикус здається невеликою проблемою, з точки зору того, як він впливає на зовнішність, він може призвести до проблем із зубами. Неправильний прикус викликає стрес у роті, що призводить до таких проблем зі здоров'ям ротової порожнини, як:

Карієс та захворювання ясен

Зміщені зуби часто створюють вузькі простори, у яких легко накопичується їжа. Ці місця також важкодоступні під час чищення зубів. Залежно від типу неправильного прикусу при чищенні зубів можуть траплятися зуби, звернені в інший бік від інших зубів. Виступаючі зуби можуть перешкодити вашій щітці дістатися найближчих зубів. Навіть якщо ви ретельно дотримуєтеся гігієни порожнини рота, неправильний прикус збільшує ризик утворення карієсу, нальоту та захворювань ясен.

Аномальний знос зубів

Коли ваші зуби вирівняні належним чином, кінчики кожного моляра повинні увійти до канавки протилежного моляра. Моляр – це зуби, які служать для первинної обробки їжі. Їх точна посадка рівномірно розподіляє тиск від жування та кусання на всі зуби, що зводить до мінімуму навантаження на їхню емаль.

М'язи, що контролюють відкривання та закривання рота, неймовірно сильні та здатні чинити сильний тиск. Коли ви жуєте, моляри чинять тиск, еквівалентний 10 атмосфер. Однак це нормально, і зуби здатні витримувати такий тиск.

Проблеми виникають, коли поганий прикус, тому що тиск стає нерівномірним. Деякі зуби відчувають невеликий тиск, тоді як інші повинні витримувати значно велике навантаження щоразу, коли відбувається їда. Згодом це призводить до сильного зносу та ураження зубів.

Нерівномірний тиск часто призводить до розхитування зубів, а також до сколів, тріщин або поломок зубів. Як ефект доміно одна зміна викликає інше. Пошкоджені зуби можуть призвести до змін у порожнині рота та інфекцій усередині кореня зуба.

Стрес також впливає на кістки щелепи і зв'язки, що підтримують їх, і м'язи, що призводить до таких проблем, як хронічні головні болі, болі в шиї і плечах, а також проблеми з щелепою, такі як захворювання скронево-нижньощелепного суглоба.

Як лікувати неправильний прикус зубів?

Більшості людей з легким порушенням прикусу жодного лікування не потрібне. Однак стоматолог може направити вас до ортодонта, якщо у вас серйозний неправильний прикус. Залежно від вашого типу неправильного прикусу, ваш ортодонт може порекомендувати різні методи лікування. 

ровные зубыВони можуть включати:

- Брекети для виправлення положення зубів;

- Видалення зубів для виправлення скупченості;

- Зміна форми, бондинг або закриття зубів;

- Операція зі зміни форми або укорочення щелепи;

– дріт чи пластини для стабілізації кістки щелепи.

Як запобігти неправильному прикусу?

Запобігти захворюванню може бути складно, тому що більшість випадків неправильний прикус є спадковим. 

Батьки маленьких дітей повинні обмежити використання соски та пляшечки, щоб зменшити зміни у розвитку щелепи. Раннє виявлення неправильного прикусу може допомогти скоротити тривалість (і тяжкість) лікування, необхідного усунення проблеми.

Час проти прикусу

Справа в тому, що якщо будь-яка з цих поширених проблем із прикусом існує в роті у дитини, вони, швидше за все, не виправляться самостійно і з часом посилюватимуться.

Найчастіше проблеми із прикусом найкраще лікувати, поки дитина ще росте, тому не варто чекати, а записатися на прийом до ортодонту вже сьогодні.

Лікування неправильного прикусу зубів у дітей та дорослих зазвичай призводить до виправлення проблеми. 

У порівнянні з дорослими, лікування в дитинстві неправильного прикусу скоротить тривалість лікування, а також здешевить його. Лікування дорослих зазвичай займає більше часу і буде значно дорожчим.

Важливо пам'ятати – що раніше почати вилікувати неправильний прикус, то краще буде результат.

Мета ортодонтичного лікування – забезпечити здоровий прикус. Коли зуби та щелепи розташовані правильно, сила, що створюється для укусу або жування їжі, розподіляється рівномірно. І для чіткого мовлення теж важливий здоровий прикус.

 

vizitka blohina

 

Інші статті

костная пластика 3/18/2018

Для чого потрібна кісткова пластика при імплантації зубів

Основним протипоказанням до імплантації є недостатній обсяг кістки в яснах. Проводить усунення цієї проблеми хірургічна стоматологія, Харків – це місто, де…

Читати далі
десна 11/24/2018

Кіста зуба: причини, симптоми, діагностика

Кістою називається захворювання, при якому в організмі з'являється патологія, що є порожниною з ущільненими стінками і має рідке або желеподібне наповнення.

Читати далі
вырванный зуб в руке 11/24/2018

Причини видалення зуба мудрості

У дорослої людини прикус формується за допомогою 32 зубів, при цьому чотири з них – це зуби мудрості, вони з'являються…

Читати далі
лечение пульпита 4/9/2019

Пульпіт: симптоми та методи лікування

Усередині зуба знаходиться пульпа, яка є м'якою тканиною, розташованою в порожнині зуба. Вона відрізняється високою чутливістю, а тому навіть…

Читати далі

Часто задавані питання

Зубы
Як можна записатися на прийом?
Просто зателефонуйте, вказаному на сайті.
Чи приживаються імпланти?
Звичайно, приживаються, у нас більше 500 задоволених клієнтів з імплантами.
Чи можна мені перекусити, перш ніж йти до стоматолога?
Краще не їсти. Багато маніпуляцій ми робимо із знеболюючими ін'єкціями. Після відвідування поїсти із задоволенням!
Чи потрібно чистити зуби перед відвідинами?
Так. Перед відвідуванням стоматолога потрібно почистити зуби, щоб стоматологу було зручніше працювати з зубами.
Як довго зберігається ефект відбілювання?
Ефект відбілювання зберігається в середньому близько року. Якщо в раціоні багато барвників (кави, чорний чай, червоне вино, ягоди і т.д.) то зуби забарвляться швидше.
Які існують методи лікування зуба, що тріснув?
Якщо тріщина невелика і глибока можна відновити зуб коронкою.
Чи можна зберегти сильно зруйнований зуб?
Це залежить від того, наскільки сильно зуб зруйнований, зазвичай такий зуб відновлюється і на нього робиться коронка, або в безнадійних випадках зуб видаляють і замінюють імплантатом.