Кісткова пластика
Ціни на стоматологічні послуги |
|
Консультація лікаря | від 400 грн |
Видалення зуба | від 500 грн |
Видалення складного зуба | від 2000 грн |
Видалення зуба із заповненням лунки кістковими матеріалами | від 5000 грн |
Видалення зуба із пластикою місцевими такнями | від 5000 грн |
Імплантація зуба | від 10000 грн |
Видалення кісти зуба | від 3500 грн |
Недостатня кількість кісткової тканини у місці дефекту зуба є найпоширенішою проблемою, а також є головним протипоказанням до проведення імплантації. Статистика показує, що більше половини дентальних імплантатів розміщуються за наявності атрофії кісткових тканин щелепи, причому у пацієнтів відзначається різний ступінь її вираженості. Щоб виправити цю неприємність, пацієнтам призначається певне нарощування кісткової тканини.
Дана процедура називається «кісткова пластика» і вона є операцією, в ході якої відбувається нарощування кісткової тканини в різних напрямках. Для встановлення імплантату потрібно забезпечити необхідну ширину і висоту кісткової тканини. Адже в іншому випадку надійність та термін служби штучно створеного кореня зуба буде значно меншим. При цьому для проведення даної імплантації потрібно провести процедуру нарощування.
Причина нестачі
До нестачі кісткової тканини призводить закономірне її розсмоктування, яке є в області віддалених зубів. Після того, як проводиться видалення зуба, кістка перестає відчувати навантаження, що призводить до поступового розсмоктування. У результаті відбувається зменшення кісткової тканини, яке відзначається по всій висоті і ширині щелепи.
Види кісткової пластики
Кісткова пластика при імплантації зубів потрібна для відновлення втраченого обсягу кісткової тканини, а проводиться вона може з використанням однієї з чотирьох технологій.
Розщеплення альвеолярного відростка
Кісткова пластика в такому випадку проводиться за рахунок проведення розпилювання альвеолярного відростка із застосуванням стоматологічної фрези. Після цього отриманий отвір збільшують, за допомогою свердл різних діаметрів, а потім проводять вкручування коренеподібних імплантатів. У проміжки, що залишилися, вводять спеціальний наповнювач, проводять накриття мембраною і виконують ушивання клаптя.
Пересадка кісткового блоку
Пластика кісткової тканини в стоматології за цим методом виконується у два етапи. Першим кроком здійснюється отримання донорської кістки, яка береться з бугрів відсутніх зубів мудрості у верхній частині, а іноді з клубової кістки. Потім проводиться підсаджування отриманого матеріалу в потрібну частину щелепи. Кріплення відбувається за допомогою титанових гвинтів. Після цього проводиться закриття за допомогою мембрани та клаптя ясен.
Спрямована кісткова регенерація
Виконується розріз ясен, потім на необхідну частину щелепи міститься остеозамінний матеріал натурального виду, отриманий з бичачої кістки. Після цього проводиться накриття отвору колагеновою мембраною, за допомогою якої здійснюється спрямована кісткова регенерації. Даний метод підходить при атрофії кісткової тканини середнього ступеня, а проводитися він може разом із встановленням імплантату.
Сінус ліфтинг
В даному випадку хірургічна стоматологія проводить пластику за рахунок утвореної порожнини, отриманої при підйомі дна гайморової пазухи. Простір, що утворився, заповнюється синтетичним кістковим матеріалом. Залежно від місця проведення процедури синус-ліфтинг може бути закритим або відкритим.
Матеріали, що використовуються для нарощування
Використовуються різні спеціалізовані засоби, коли проводиться кісткова пластика. Харків зазначає, що сьогодні стоматологи застосовують остеопластичні матеріали, які можуть бути представлені у вигляді гранул, пористих мембран, кісткових блоків.
В імплантології для отримання щелепної кістки можуть застосовуватись матеріали наступних типів:
- аутогенний, що є частиною кістки, отриманий з донорської області пацієнта;
- алогенний, коли донором кістки виступає інша людина;
– ксеногенний – тип матеріалу тваринного походження;
- Алопластичний, що представляється синтетичні гранули, виконані на основі фосфату кальцію.
В окрему групу поміщені колагенові мембрани, їх основне призначення полягає у проведенні ізоляції дефекту кістки від м'яких тканин, а також виконують активну стимуляцію відновлення кістки.